Pevnosť Boyard cover

MARKÍZA • NEDEĽA • 9:15 • OD 4. JÚLA •

Štvrtý tím na Pevnosti Boyard bojoval pre deti s DMO

28. 09 2017 13:50 | www.markiza.sk
Pevnosť Boyard
Pevnosť Boyard Foto: TV Markíza

Pre občianske združenie Čarovný prútik získal skvelú sumu!

Štvrtý súťažný tím z Pevnosti Boyard v zložení Veronika Strapková, Dáša Mamba Šarközyová, Ivan Jakeš, Tomi Kid Kovács a Juraj Čurný získal skvelých 2 350 eur, ktoré spolu s Nadáciou Markíza venujú občianskemu združeniu Čarovný prútik. Gratulujeme!

O organizácii

OZ Čarovný prútik založili rodičia syna Jakubka s diagnózou DMO. Napriek tomu, že starostlivosť o takéto dieťa je nesmierne náročná, Jakubkovi rodičia v sebe našli silu nielen bojovať za Jakubka, ale aj pomáhať iným rodinám s podobným osudom. Ich poslaním je teda nielen pomáhať vlastnému synovi, ale aj blízkym detí s touto diagnózou - rodičom, súrodencom a priateľom. Združenie sa snaží získavať finančné prostriedky na kúpu zdravotných a rehabilitačných pomôcok a prispievať na liečbu a skvalitnenie každodennej rutiny detí s DMO.

Pomáhajú deťom s viacnásobným postihnutím s hlavnou dg.DMO aktívnym spôsobom začleniť sa do spoločnosti. Spoločne tvoria, vymýšľajú, športujú a relaxujú. Formou tvorivých dielní tiež ponúkajú deťom a dospelým možnosť aktívne sa zapojiť do výtvarných činností. Tie sú skvelou ergoterapiou, slúžia na uvoľnenie stresu a je to i spôsob realizácie detí a ich rodičov. V rámci tvorivých dielní spoločne vyrábajú darčekové krabičky, pohľadnice či záložky do knihy. Ich kúpou môže verejnosť podporiť združenie na rôznych kultúrno-spoločenských podujatiach.

Známy je aj Jakubkov brat, Matúš a jeho projekt „ Ako Maťko pomáha Kubkovi“, ktorý získal ocenenie LEAF Award 2016. Od roku 2015 vyrába a predáva mydielka, v ktorých sú malé hračky. Získava tak peniaze na plienky pre staršieho brata Jakubka.

Viac informácií na tejto adrese.

Upútavka

 
Pevnosť Boyard - od 29. septembra vždy v sobotu o 20.15, na Dajto!
Sledujte celé epizody na