Pevnosť Boyard cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

O relácii

11. 08 2017 10:31 |
Pevnosť Boyard
Pevnosť Boyard Foto: TV Markíza

legendárna šou Pevnosť Boyard

Legendárna a ikonická súťažná šou sa po takmer dvadsiatich rokoch vracia na obrazovky televízie Markíza so slovenskými celebritami v úlohe bojovníkov o poklad otca Fourasa. Pevnosť Boyard bude opäť plná extrémnych súťaží, prekonávaní vlastných limitov a známych osobností v situáciách, ktoré inde len tak ľahko neuvidíte.

Dobyť majestátnu pevnosť sa budú snažiť tímy zložené zo známych osobností, ktoré v priebehu súťaže plnia najrôznejšie adrenalínové úlohy s cieľom uhádnuť heslo k otvoreniu pokladnice. Výhru potom súťažiaci venujú vybranej charitatívnej organizácii.

Pre mnohých je kultová francúzska šou nostalgickou spomienkou na detstvo. V rokoch 1998 a 1999 aj televízia Markíza priniesla dve vlastné série Pevnosti Boyard, pričom išlo o jeden z prvých licencovaných formátov na slovenských obrazovkách a v tom čase aj jeden z najväčších a najnáročnejších televíznych projektov vôbec.

Ani v novej sérii nebude chýbať ctihodný otec Fouras, trpasličí sprievodcovia po pevnosti Pakľúč a Ciferník, krotiteľka tigrov Félindra, získavanie kľúčov a následne indícií, či rozmanité úlohy od fyzicky náročných, cez "hmyzie radovánky" až po poriadne zamotané hádanky. Nechajte sa prekvapiť, ako populárne osobnosti všetky časti súťaže zvládnu.

Ako moderátor nezabudnuteľnej šou sa divákom predstaví obľúbený Martin Nikodým, ktorý sa tak presne po desiatich rokoch opäť vracia na obrazovky TV Markíza. Asistovať mu bude šarmantná redaktorka relácie Teleráno a rozhlasová moderátorka Diana Hágerová. Masku otca Fourasa bude mať herec Michal Ďuriš.

Pôvodne francúzsky formát je celosvetovo veľmi obľúbený a adaptovali ho už v 35 krajinách. Obrovským hitom je vo Švédsku, kde vzniklo už 18 sérií, ale aj v Dánsku, Rusku, Nemecku, Kanade, či Veľkej Británii. V USA a Veľkej Británii sa veľkému úspechu tešil aj detský spin-off. Vlani sa vlastnej verzie Pevnosti Boyard dočkali po prvý raz aj Česi, kde sa taktiež tešila veľkému diváckemu úspechu.

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Pevnosť Boyard - od 29. septembra vždy v sobotu o 20.15, na Dajto!
Sledujte celé epizody na